Państwowy egzamin na motorower i czterokołowiec lekki już możliwy w Radomsku

Dzięki inicjatywie radomszczańskiej Policji istnieje już możliwość przystąpienia do egzaminu państwowego w Radomsku dla kandydatów na kierowców ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii AM, czyli motorowerem i czterokołowcem lekkim, które wcześniej były nadawane przez dyrektorów szkół. Przystąpienie do egzaminu państwowego jest możliwe po uprzednim ukończeniu kursu w jednej ze szkół nauki jazdy.
Koronawirus
łódzkie
6028
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Wiedza i umiejętności, jakie nabywają młodzi uczestnicy ruchu drogowego podczas kursów, wpływają na znaczną poprawę bezpieczeństwa ich samych oraz innych na drodze. Ma to duże znaczenie, ponieważ wielu młodych ludzi korzysta z motoroweru, nie mając dostatecznej wiedzy i praktyki w tym zakresie. Dlatego pomysł na uzyskanie tych uprawnień przed państwową komisją egzaminacyjną z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Uczeń danej szkoły, który będzie zainteresowany zdobyciem uprawnień kategorii AM, powinien zgłosić się do wybranej przez siebie szkoły nauki jazdy i tam przejść kurs teoretyczno – praktyczny, po którym przystąpi do egzaminu państwowego w Radomsku.

Zachęcamy młodzież już dziś do wyrabiania uprawnień na skuter lub quad, kiedy warunki pogodowe na drogach są jeszcze dość dobre. Wiosną nie trzeba będzie tracić już czasu na kurs i egzamin, a jedynie przygotować swój ulubiony pojazd i wyruszyć na przejażdżkę, rzecz jasna – z pełną rozwagą i zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
łódzkie
6028
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Radomsku

kiedy
2020-11-29 16:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Radomsko, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 19:00
miejsce
Klub Muzyczny Bogart, Gomunice,...
wstęp biletowany